Nowe technologie w klasach I-III


Nowa podstawa programowa wniosła bardzo istotne zmiany w obszarze miejsca nowoczesnych technologii informacyjnych w nauczaniu w klasach I-II. Jednocześnie coraz więcej szkół w regionie przystępuje do programu Netbook dla każdego ucznia. Specyfika posługiwania się nowymi technologiami na zajęciach z najmłodszymi uczniami jednoznacznie wskazuje, że nie powinno się ich wyłączać spod zintegrowanego systemu i przekazywać nauczycielowi - specjaliście TI.
Nauczyciele klas I-II powinni otrzymać w tym zakresie jak najlepsze wsparcie zarówno w obszarze metodyki, jak też pod postacią dobrych, nowoczesnych, interaktywnych pomocy, materiałów, oprogramowania edukacyjnego itp.
Dlatego otwieram niniejszy dział.
Zapraszam, ten dział będzie się szybko powiększał. Chciałbym także, aby kreatywni nauczyciele zintegrowali swoje działania. Mam pewne doświadczenia, materiały i pomysły. Więcej na temat form takiej integracji - niebawem.

UWAGA: zapraszam także do prowadzonego przeze mnie we współpracy z grupą studentów kierunków pedagogicznych serwisu "Netbook dla każdego ucznia" dostępnego pod adresem:
Wszystkie programy tam opisane działają nie tylko na netbookach, ale także na każdym standardowym komputerze osobistym, nawet bardzo starym. To oznacza, że każdą szkołę stać na takie komputery, można je bowiem kupić za grosze lub dostać za darmo.


Zapraszam do wszelkich form współpracy.
Lechosław Hojnacki
konsultant ROM-E Metis
Comments