Start‎ > ‎Ogłoszenia serwisu‎ > ‎

Drugie urodziny: portal Naprawdę Nowoczesnej Edukacji

opublikowane: 17 maj 2010, 00:40 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 17 maj 2010, 00:42 ]
EduNews.pl, portal o nowoczesnej edukacji, Działa od dwóch lat. Gratuluję i polecam.
Łatwość i taniość publikacji w Internecie, moda lub chęć zysku, unijne projekty, które "obowiązkowo" produkują "portale edukacyjne", wydawnictwa, firmy, osoby prywatne (tu przykładem choćby niekomercyjne wbrew domenie enauczanie.com), wszystko to razem powoduje, że w Sieci co krok potykamy się o serwisy dotyczące edukacji. Wiele z nich ogłasza się portalami, żaden nie twierdzi, że jest nienowoczesny. Jest też kilka dużych serwisów o ogromnej liczbie odwiedzin i bardzo dużym zasięgu, utrzymywanych przez duże i zamożne firmy dysponujące pokaźnymi środkami. EduNews.pl w tym tłumie zdecydowanie się jednak wyróżnia. Stara się gromadzić tych, którzy doskonale wiedzą, że 
  • nowoczesna edukacja mieszka bardzo blisko nowoczesnych technologii informacyjno komunikacyjnych i jest z nimi zaprzyjaźniona, ale 
  • nowoczesne technologie same w sobie nowoczesnej edukacji nie tworzą, nie zastępują, a nawet czasem cofają w rozwoju,
  • nie da się zadekretować takiej zmiany (reformy?), która w miejsce nienowoczesnej edukacji jakoś ustanowi nowoczesną edukację, zaś my wszyscy będziemy wreszcie mogli odpocząć od zmian i przyzwyczaić się do nowego, lepszego świata.
  • potrzebujemy systemu, który wspiera stałe zmiany, elastyczne nadążanie, jest nieustanną zmianą; co więcej - uczy tej elastyczności.
To wszystko nie jest ani proste, ani specjalnie popularne, dlatego EduNews albo zdradzi swoje ideały, albo też nigdy nie stanie się najpopularniejszym portalem edukacyjnym. Miło jest widzieć, że rośnie w siłę. To dobrze wróży edukacji.
Dlatego z okazji dwulecia istnienia życzę EduNews trwale dużej ale nie masowej popularności - wskaźnika, iż stale pociąga za sobą najlepszych, ale pozostaje w samej czołówce spektrum pomysłów na rzeczywiście nowoczesną edukację.

Czy reklamuję tutaj EduNews dlatego, że właśnie mnie (nieco na wyrost) zaliczono w poczet e-redakcji portalu? Nie, przeciwnie, moja twarz tam (a nie mam niczego lepszego ;-) jest wyrazem mojego szacunku dla modelu portalu i dla jego wysokiej jakości.
Comments